Haber

Meral Akşener, AKP’den ayrılan bir kadınla sohbet etti

ÇAĞATAN AKYOL

DÜZGÜN Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul’da; 2012’den beri üyesi olduğu AKP’den son yerel seçimlerin ardından ayrıldığını belirten bir kadınla sohbet etti. Başörtüsüyle ilgili çekincelerini anlatan Akşener, “Bunları yaşadık ama bir daha yaşamayacağız.” Bunun üzerine hanım, Akşener’e güvendiğini söyleyerek Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğinin sözünü verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün İstanbul’un Sancaktepe ilçesindeki bir dokuma fabrikasını ziyaret ederek işçilerin sorunlarını dinledi. Bu sırada kendisini çağdaş ve muhafazakar olarak tanımlayan bir kadın, Akşener ile fabrikaya sohbet etmeye geldiğini söyledi. 2012’den beri AKP teşkilatında yer aldığını belirten hanım, “Son yerel seçimlerden sonra üyeliğimi sildim” dedi.

“ÜÇÜNCÜ SEÇİMDEN SONRA PARLAMENTER SİSTEMDEN KONUŞAMAZSIK”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü takma konusunda çekinceleri olduğunu dile getiren Akşener, şunları kaydetti:

“Biz bunları yaşadık. Şimdi herkes öğrendi. Hiçbirinizi tehdit etmediler, ben yapıldım. Kadın olduğum için bana yağ yakılmak istendi. Şimdi haksızlığın karşısındayız. Demek istediğim şu ki; Sayın Erdoğan konu değil.Bu benim Sayın Erdoğan hakkında aşağılayıcı sözüm.Şimdiye kadar olmadı.Bana söylenenlere rağmen… Bu sistem berbat.Son seçime gidiyoruz. 3.seçimden sonra yine parlamenter sistemden bahsedemeyiz.5 yıl sonra Sayın Erdoğan aday olamaz.Bu kadrodan biri seçilecek başbakan veya cumhurbaşkanı değil, lider. O seçilecek. “

“BUNLARI YAPTIK AMA BİR DAHA YAŞAMAYACAĞIZ”

Akşener ve hanım birbirlerine sarıldılar. Akşener, “Bunları yaşadık ama bir daha yaşamayacağız” dedi. Hanımefendi, “Üniversiteden mezun oldum, başörtüsü sorunu kalktı” diye cevap verdi. Akşener’in Kılıçdaroğlu adına oy kullanmak istemesi üzerine kadın, “Kendi adıma konuşuyorum. Bunu yine sadece senin için söylüyorum” dedi. Akşener, “Eğri yapanın saçını yolmak benim görevim” diye şaka yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu